Rekomendacje

DI
opublikowano: 11-04-2011, 00:00

Tauron: trzymaj

Analitycy UniCredit obniżyli rekomendację dla Tauronu do "trzymaj" z "kupuj". Informację podała agencja Bloomberg.

Trakcja Polska: akumuluj

Analitycy DM BDM SA w raporcie z 4 kwietnia obniżyli cenę docelową akcji Trakcji Polskiej do 4,31 zł z 4,84 zł wcześniej i podtrzymali dla nich rekomendację "akumuluj". W dniu wydania raportu kurs akcji Trakcji Polskiej wyniósł 4,08 zł.

"Podkreślamy, że poziom naszej wyceny opiera się na założeniu, że nie dojdzie do fuzji Trakcji z Tiltrą na poprzednich warunkach" — napisano w raporcie.

Analitycy DM BDM przypominają, że przecena akcji Trakcji Polskiej sięgnęła od momentu ogłoszenia warunków fuzji z litewską Tiltrą (listopad 2010) 22 proc. Pod koniec marca umowa między obiema spółkami wygasła.

"Zwracamy uwagę na silny portfel w segmencie kolejowym na lata 2012-13. Pod względem oczekiwanych marż przyjmujemy naszym zdaniem umiarkowanie konserwatywne założenia. Naszym zdaniem szanse na powtórzenie rentowności brutto ze sprzedaży z lat 2009-10 (14-15 proc.) są

nikłe (zakładamy około 9 proc. w długim terminie)" — napisano w raporcie DM BDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy