Rekomendacje

DI
opublikowano: 13-06-2011, 00:00

Cinema City: akumuluj

Analitycy DM BDM, w raporcie z 7 czerwca, podnieśli rekomendację dla akcji Cinema City do "akumuluj" z "trzymaj", pozostawiając bez zmian cenę docelową dla akcji spółki na 39,5 zł. Rekomendację wydano przy cenie 36,3 zł.

"Tak jak oczekiwaliśmy wyniki za I kw. okazały się dużo słabsze w ujęciu rok do roku. Wpływ na to miała wysoka baza oraz uwzględnienie dodatkowych kosztów związanych z przejęciem i restrukturyzacją Cinema Palace. Uważamy jednak, że najgorsze wiadomości spółka miała już do zakomunikowania inwestorom na 2011 rok i kolejne wyniki kwartalne powinny wpłynąć na stopniową poprawę klimatu inwestycyjnego" — napisali analitycy DM BDM.

"Wyniki za II kw. są sezonowo najsłabsze, niemniej liczymy na to że spółka pokaże poprawę frekwencji rok do roku w najważniejszych krajach operacyjnych, o czym przekonują nas wstępne wyniki sprzedażowe za okres kwiecień-maj 2011 r. Bardziej optymistycznie jesteśmy nastawieni na przełom III i IV kw., w szczególności w Polsce, gdzie najmocniejszym tytułem powinna być Bitwa Warszawska (3D)" — czytamy.

Zgodnie z prognozami analityków DM BDM Cinema City jest handlowane przy mnożniku P/E na lata 2011-12 na poziomie odpowiednio 16.9x i 13.7x, dla EV/EBITDA jest to odpowiednio 8.6x i 7.2x.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu