Rekomendacje

Tadeusz Stasiuk, Marek Druś
10-07-2001, 00:00

Rekomendacje

GETIN. W datowanej na 28 czerwca rekomendacji analitycy DM BIG BG sugerują zakup walorów spółki Getin. Analiza przygotowana została przy cenie na poziomie 3,1 zł i wartości WIG 14 216 pkt.

Analitycy pozytywnie ocenili rezultaty działalności spółki, która po niecałym roku posiada już ponad 60 tys. aktywnych klientów. W Centrum e-biznesu jest obecnie ponad 416 tys. firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, oferujących ponad 25 tys. produktów w 1202 e-sklepach i e-witrynach o łącznej wartości ponad 73 mln zł. Specjaliści zauważają, że coraz większego znaczenia nabierają przychody z Extranetu oraz usług ASP. Dobrze zapowiada się także sprzedaż przez Getin oprogramowania Microsoftu, co zagwarantowała mu umowa podmiotu zależnego, EFL z Microdostem. Analitycy twierdzą, że ogromne znacznie będzie miało pozyskanie inwestora strategicznego przez EFL. W przypadku pomyślnego zakończenia rozmów z Credit Agricole przed Getinem otworzy się możliwość dotarcia do kolejnych firm i dużej grupy klientów indywidualnych.

DM BIG BG wycenił pojedynczą akcję spółki przy zastosowaniu metody porównawczej na 3 zł, zaś w przypadku metody DCF na 7,1 zł.

KGHM. Credit Suisse First Boston utrzymał rekomendację „trzymaj” dla akcji KGHM w raporcie z 9 lipca. Analitycy uważają, że ostatnie osłabienie kursu złotego poprawi wyniki spółki, spodziewają się jednak także spadku cen miedzi na światowych giełdach. CSFB obniżyło prognozę średniej ceny surowca w 2001 roku o 8 proc. i o 15 proc. w roku następnym. To spowodowało, że spadła także prognoza rocznego nieskonsolidowanego zysku netto KGHM do 31 mln USD w 2001 roku i 359 mln USD rok później. Wcześniejsze prognozy mówiły o 312 mln USD w tym roku i 1,14 mld USD w 2002 roku. Analitycy CSFB, uwzględniając powyższe prognozy oraz wartość Polkomtela i Telefonii Lokalnej w wycenie papierów koncernu, oszacowali ich wartość na 17,6 zł. Choć przy obecnej cenie rynkowej (18,2 zł) wydaje się, że papiery spółki są przeszacowane, CSFB nie zdecydowało się na rekomendowanie ich sprzedaży w związku z możliwością zaistnienia kolejnej korzystnej relacji złotego do dolara na dość rozchwianym rynku walutowym. Analitycy CSFB przypominają, że 20 lipca zostaną przedstawione wyniki II kw. osiągnięte przez KGHM. Spodziewają się, że spółka będzie miała w tym okresie przychody wysokości miliarda złotych, zaś jej zysk wyniesie do 50 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje