Rekomendacje, analizy, ratingi

Tadeusz Stasiuk
04-12-2001, 00:00

PKN Orlen. Słaby III kwartał i zmiany cenowe na rynku ropy skłoniły analityków Credit Suisse First Boston do obniżenia ceny docelowej akcji PKN Orlen z 26,5 zł do 24 zł. Aktualna cena giełdowa (27 listopada - 19,05 zł) ciągle jednak oferuje 26-proc. potencjał wzrostu, dlatego raport podtrzymał rekomendację „kupuj” dla papierów koncernu.

Specjaliści obniżyli prognozy zysku netto PKN do 495 mln zł w 2001 r. i 748 mln zł w 2002 r. Niskie marże odbiły się już na wynikach spółki w III kwartale. Niekorzystnie zmieniła się także struktura sprzedaży płockiego podmiotu, w której większy udział miał olej opałowy.

CSFB nie liczy na szybką sprzedaż 17,6-proc. pakietu akcji PKN Orlen przez Skarb Państwa. Jeśli do takiej sprzedaży dojdzie, równie ważna jak korzyści strategiczne będzie struktura transakcji. Jednoczesny zakup udziałów w MOL lub OMV może zmniejszyć udziały inwestorów mniejszościowych w PKN. Rekomendację wydano 28 listopada. ONO

Kredyt Bank. Międzynarodowa Agencja Ratingowa Fitch potwierdziła oceny ratingu dla warszawskiego banku na takim samym poziomie jak w 2000 r. Długoterminowa ocena to BBB+, krótkoterminowa to F2, indywidualna C/D, zaś ocena wsparcia to 3. Ocena długoterminowa BBB+ jest maksymalną jaką może otrzymać bank, gdyż jest ona równa ocenie przyznanej Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Rekomendacje, analizy, ratingi