Rekomendacje, analizy, ratingi

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 29-03-2002, 00:00

TPSA. W raporcie z 25 marca analitycy SSSB podtrzymali rekomendację „neutralnie, średnie ryzyko” dla walorów Telekomunikacji Polskiej. Jedną akcję TP SA wycenili 16 zł przy cenie rynkowej 13,9 zł.

Po informacji o ukaraniu narodowego operatora grzywną wysokości 350 mln zł przez URT kurs TPSA zniżkował o 5 proc. Analitycy SSSB zwracają uwagę, że reakcja rynku była znacząco przesadzona. W ich ocenie, decyzja regulatora była ostatnią wydaną przez urząd w dotychczasowym kształcie. Obecne władze URT zostały wyznaczone jeszcze przez poprzedni rząd i zostaną zmienione w kwietniu. SSSB ocenia tę decyzję jako mocny akcent na zakończenie urzędowania. Co prawda, specjaliści nie wiedzą, jakie będzie nastawienie nowych władz regulatora wobec TP SA, uważają jednak, że istnieją szanse, aby ich postawa nie była tak negatywna wobec narodowego operatora jak to ma miejsce obecnie. Tym samym istnieje możliwość, że decyzja URT w aktualnej formie nie jest ostateczna. Telekomunikacja Polska zamierza odwołać się od niedawnego postanowienia. W opinii analityków SSSB, operator posiada argumenty, które sąd powinien wziąć pod uwagę. Jednocześnie zwracają oni uwagę, że wysokość kary stanowi jedynie około 1,5 proc. obecnej kapitalizacji rynkowej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu