Rekomendacje i Oko na daty

DI
opublikowano: 13-01-2011, 00:00

Agora: akumuluj

Analitycy DI BRE w raporcie z 3 stycznia podwyższyli rekomendacje dla Agory do "akumuluj" i cenę docelową do 28,9 zł z 25,8 zł. Raport wydano przy kursie 26,1 zł.

Głównymi motorami rozwoju spółki w najbliższych latach będzie, zdaniem analityków, segment internetu i kina.

"W tym roku wygaśnie potencjał do obniżania kosztów, a z kolei strona przychodowa nie będzie jeszcze na tyle silna, aby znacząco poprawić rezultaty. W konsekwencji źródłem przyszłorocznego wzrostu zysku będzie konsolidacja Heliosa, jednak mimo to Agora wydaje się atrakcyjna inwestycyjnie. Na ten rok spółka notowana jest przy 6,5xEV/ EBITDA, czyli na poziomie zbliżonym do spółek porównywalnych. Rok 2012 powinien już jednak przynieść wzrost przychodów reklamowych we wszystkich segmentach Grupy (w 2011 roku oczekujemy jeszcze spadku w segmencie prasy codziennej i magazynów), co przełoży się na 21,2 proc. dyskonta na bazie EV/EBITDA 2012 roku" — napisano w raporcie.

KGHM: kupuj

Analitycy Erste Securities 12 stycznia podwyższyli cenę docelową dla akcji KGHM do 201 zł ze 135 zł. Rekomendacja "kupuj" została bez zmian.

OKO NA DATY

13.01

1.30 Australia — Zmiana zatrudnienia

1.30 Australia — Stopa bezrobocia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane