Rekomendacje i wyceny

DI
opublikowano: 01-06-2010, 00:00

Farmacol: trzymaj

Analitycy Erste w raporcie z 28 maja podwyższyli cenę docelową akcji Farmacolu do 40 zł z 38 zł poprzednio i rekomendację do "trzymaj" z "redukuj". Raport wydano przy kursie akcji Farmacolu na poziomie 39,5 zł. Cenę docelową podniesiono w wyniku podwyższenia przez analityków prognoz dla Farmacolu na 2010 r. i kolejne lata. W 2010 r. prognozują oni wypracowanie przez grupę 89,4 mln zł zysku netto, 106,4 mln zł EBIT 5,54 mld zł przychodów.

Kernel: 72 zł

Analitycy Wood Company podwyższyli cenę docelową dla akcji spółki Kernel do 72 zł, z 55 zł. W poniedziałek za akcje Kernela płacono na warszawskiej giełdzie 63,85 zł.

ENEA

Analitycy Ipopemy w raporcie z 20 maja rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Enei od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 22 zł. Raport przygotowano przy kursie spółki na poziomie 17,5 zł.

"Z powodu niższych marż akcje Enei są handlowane ze znaczącym dyskontem w stosunku do krajowych i zagranicznych konkurentów, co wydaje nam się nieuzasadnione, biorąc pod uwagę perspektywy wzrostu zysku na akcję, niższą ekspozycję na wzrost cen pozwoleń na emisję CO2, niższą zależność od rekompensat KDT i opcję pełnej prywatyzacji spółki" — napisano w raporcie Ipopemy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje i wyceny