Rekord za rekordem

opublikowano: 13-10-2017, 22:07
aktualizacja: 13-10-2017, 22:07

Zakończenie tygodnia na amerykańskich giełdach znów miało zielone odcienie, a indeksy odnotowały kolejne rekordy.

Wsparciem dla nich była przede wszystkim zwyżka w segmencie spółek technologicznych. Optymistyczne nastroje temperowała nieco przecena w sektorze ubezpieczeń zdrowotnych i mieszana reakcja na „rozczarowujący” raport kwartalny Wells Fargo, który wzbudził obawy o kondycję finansową instytucji bankowych. Mieszana., bo zupełnie inaczej inwestorzy zachowywali się w stosunku do walorów Bank of America, które drożały o ponad 1 proc. po tym jak drugi pod względem aktywów bank w USA przebił prognozy analityków.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wycena papierów Wells Fargo zniżkowała natomiast o ponad 3 proc., co oznaczało najmocniejsza przecenę tego papieru od połowy kwietnia.

Kupujących zachęcił też do inwestowania w akcje raport o sprzedaży detalicznej  Odnotowała ona we wrześniu największy wzrost od ośmiu miesięcy napędzana wzrostem popytu po huraganach Harvey i Irma.

W trakcie piątkowej sesji drożało siedem z 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500, najmocniej technologiczna, w której liderami zwyżek były akcje Apple, Facebook i Microsoftu.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,13 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,09 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,22 proc.

 

W efekcie wskaźnik blue chipów i S&P500 odnotowały piątą z rzędu dodatnią zmianę tygodniową, zaś Nasdaq trzecią.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy