Czytasz dzięki

Rekordowa sprzedaż w brytyjskich supermarketach

opublikowano: 31-03-2020, 10:31

Paniczne gromadzenie zapasów przez Brytyjczyków, napędzane strachem wywołanym przez pandemię koronawirusa, przełożyło się na rekordową sprzedaż w marcu w supermarketach w Wielkiej Brytanii.

Sprzedaż w supermarketach wzrosła o 7,6 proc. w okresie ostatnich 12 tygodni. To największy jej wzrost od ponad dekady. W okresie ostatnich czterech tygodni dynamika sprzedaży wzrosła prawie trzykrotnie powodując, że marzec został rekordowym miesiącem pod tym względem.

Brytyjski regulator nie zgodził się na połączenie sieci Asda i Sainsbury's, w wyniku którego powstałaby największa sieć supermarketów na Wyspach Brytyjskich.
Zobacz więcej

Nici z fuzji:

Brytyjski regulator nie zgodził się na połączenie sieci Asda i Sainsbury's, w wyniku którego powstałaby największa sieć supermarketów na Wyspach Brytyjskich. fot. Bloomberg

Wśród czterech głównych sieci supermarketów, największy wzrost sprzedaży w okresie ostatnich 12 tygodni zanotował J Sainsbury (7,4 proc.). Niemieckie dyskonty Aldi i Lidl zanotowały w tym samym czasie wzrost sprzedaży o odpowiednio 11 proc. i 18 proc.

- To był nadzwyczajny miesiąc – powiedział Fraser McKevitt, szef analizy branży detalicznej w Kantar. – Detaliści i ich pracownicy znaleźli się na pierwszej linii frontu kiedy rodziny szykowały się do dłuższego pozostania w domach – dodał.

Sprzedaż produktów spożywczych przez ostatnie cztery tygodnie sięgnęła 10,8 mld GBP. Była większa niż w okresie przed świętami Bożego Narodzenia, tradycyjnie najlepszym pod względem sprzedaży czasem roku.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane