Rekordowe zapasy srebra – ceny w dół

KŁ, Bloomberg
opublikowano: 18-04-2012, 10:23

Srebro, które jest w tym roku najlepiej prezentującym się metalem szlachetnym, może w ciągu najbliższych tygodni odnotować spadek rzędu 5,6 proc., ponieważ jego zapasy wzrosły do najwyższego poziomu od 14 lat – informuje Bloomberg.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W kwietniu kontrakty na srebro spadły o 2,5 proc., co przycięło tego roczny wzrost do 13 proc. Wszystko za sprawą 2 proc. wzrostu zapasów na nowojorskiej giełdzie towarowej Comex. 13 kwietnia ich poziom wzrósł do 141,59 milionów uncji i był najwyższy od września 1997 r. Zdaniem analityków cena srebra może spaść do 29,9 USD za uncję z obecnego poziomu 31,7 USD.

- Widać jak na dłoni, że nie ma rynku dla metalu, ponieważ inwestycje i popyt na elektronikę spadają. Możemy doświadczyć teraz spadkowej presji na srebro - powiedział Bloombergowi Bart Melek, główny strateg ds. surowców z TD Securities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Rekordowe zapasy srebra – ceny w dół