Rekordowy sprzeciw Holendrów wobec konstytucji UE - sondaż

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-05-2005, 18:31

Przed środowym referendum konstytucyjnym w Holandii do rekordowo wysokiego poziomu wzrosła liczba przeciwników unijnej konstytucji, co zapowiada odrzucenie tego dokumentu przez drugi już kraj UE, po Francji - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałek.

Przed środowym referendum konstytucyjnym w Holandii do rekordowo wysokiego poziomu wzrosła liczba przeciwników unijnej konstytucji, co zapowiada odrzucenie tego dokumentu przez drugi już kraj UE, po Francji - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałek.

    Sondaż, przeprowadzony dla programu TweeVandaag w ubiegłym tygodniu, jeszcze przed referendum we Francji, wykazuje, że 65 proc. Holendrów przeciwnych jest konstytucji UE. Jest to o 5 punktów procentowych więcej w porównaniu z poprzednim sondażem dla tego programu, przeprowadzonym w połowie maja.

    Wzrosła również liczba zwolenników - z 21 do 25 proc. Niezdecydowane jest ciągle 10 proc. Holendrów.

  "Nie" drugiego kraju założycielskiego UE w ciągu niespełna tygodnia może być gwoździem do trumny konstytucji unijnej.

    Holenderscy przeciwnicy konstytucji uzasadniają swą niechęć obawą przed silnym wpływem dużych krajów UE i tym, że integracja może dokonać się kosztem niepodległości Holandii - wynika z ostatniego sondażu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rekordowy sprzeciw Holendrów wobec konstytucji UE - sondaż