Rekordowy wolumen kontraktów na bitcoina na CBOE

opublikowano: 27-04-2018, 08:48
aktualizacja: 27-04-2018, 08:52

W czwartek na CBOE zanotowano rekordowy wolumen kontraktów terminowych na bitcoina, donosi Coindesk.

CBOE uruchomiło handel kontraktami futures na bitcoina w grudniu. W czwartek wolumen kontraktów na maj wyniósł 18,21 tys., na czerwiec 703, a na lipiec 87. Handel kontraktami na sierpień był zerowy. Kevin Davitt z CBOE Options Institute poinformował, że dzienny wolumen kontraktów na bitcoina to ok. 6,6 tys. Poprzedni rekord pochodził z 17 stycznia i wynosił 15,5 tys. kontraktów.

Ożywienie handlu kontraktami na bitcoina widoczne było także na innym rynku derywatów, CME. W środę wolumen sięgnął tam 11 tys. kontraktów i był dwukrotnie większy niż dzień wcześniej. W przeciwieństwie do CBOE większość wzrostu wolumenu przypadła na CME jednak na kontrakty kwietniowe.

Davitt zwraca uwagę, że w wzrost wolumenu w styczniu wynikał z wygaśnięciem pierwszej serii kontraktów. W środę jednak sytuacja była odmienna.

- Z pewnością będziemy obserwować, czy była to aberracja wolumenu czy po prostu więcej inwestorów instytucjonalnych wchodzi w kryptowaluty – powiedział.

W piątek rano bitcoin taniał o 0,4 proc. do 9238 USD. Przez tydzień wartość kryptowaluty wzrosła o 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowy wolumen kontraktów na bitcoina na CBOE