Relpol już w Niemczech

ZK
opublikowano: 17-04-2008, 00:00

Lubuska grupa buduje europejską sieć handlową. Kosztem 100 tys. EUR uruchomiła firmę za zachodnią granicą.

Lubuska grupa buduje europejską sieć handlową. Kosztem 100 tys. EUR uruchomiła firmę za zachodnią granicą.

Relpol GmbH to nowe przedsięwzięcie w grupie kapitałowej giełdowego Relpolu, producenta przekaźników elektromagnetycznych. Firma z Żar realizuje tym samym cele przeprowadzonej w ubiegłym roku emisji akcji.

Założenie spółki w Niemczech jest elementem strategii zakładającej m.in. dynamiczny rozwój sieci handlowej w Europie. Relpol zainwestował w swoją spółkę zależną 100 tys. EUR i objął wszystkie udziały.

— W pierwszym etapie inwestycji jest to wystarczająca kwota. W miarę rozwoju spółka może zostać dokapitalizowana. Relpol od kilku lat nosił się z zamiarem założenia w Niemczech własnej firmy i szukał odpowiedniego partnera. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na założenie firmy ze 100-procentowym kapitałem własnym — tłumaczy Filip Regulski, prezes Relpolu.

Przedmiotem działalności Relpol GmbH jest handel elektroniczną, elektromechaniczną, mechaniczną i automatyczną aparaturą ste- rowniczą i jej elementami oraz usługi serwisowe i związana z tym pomoc techniczna.

— Niemcy należą do najbardziej rozwiniętych krajów przemysłowych na świecie. Branża elektrotechniczna ma u nich duże znaczenie. Są również największym i najważniejszym rynkiem w Unii Europejskiej — wyjaśnia decyzję o nowej inwestycji prezes Relpolu.

Wyroby grupy od lat trafiają za naszą zachodnią granicę przez niezależnych dystrybutorów. W 2007 r. sprzedaż na ten rynek wyniosła ponad 10 mln zł, co stanowi 14 proc. obrotów Relpolu oraz 23 proc. eksportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu