Relpol obiecuje powrót do marży sprzed lat

KSA
opublikowano: 01-04-2008, 00:00

Producent przekaźników kusi założeniami strategii do 2010 r. Zacznie od wzmocnienia działu handlowego.

Producent przekaźników kusi założeniami strategii do 2010 r. Zacznie od wzmocnienia działu handlowego.

Filip Regulski, który od stycznia pełni funkcję prezesa Relpolu, przedstawił zarys strategii na lata 2008-10. Stawia w niej na jednoczesny wzrost przychodów i marż producenta przekaźników. Pierwsze z założeń chce osiągnąć dzięki wprowadzeniu aktywnego systemu sprzedaży i rozszerzeniu sieci dystrybucji.

— Zamierzamy poszerzyć zespół o inżynierów sprzedaży i menedżerów produktu — mówi Filip Regulski, prezes Relpolu.

Pion handlowy giełdowej spółki ma się powiększyć o 3-4 osoby odpowiedzialne za kraj oraz 4-5 osób — za eksport. Zarząd informuje, że od początku marca Relpol zatrudnił trzech nowych specjalistów.

— Zamierzamy skoncentrować się na produktach wysokomarżowych o niskiej wrażliwości cenowej oraz rozszerzyć asortyment o przekaźniki czasowe i zarządcze — dodaje Filip Regulski.

W parze z rozbudową oferty idzie ekspansja terytorialna. Relpol prowadzi negocjacje z międzynarodowymi dystrybutorami. Chce podpisać umowy o współpracy z 3-5 firmami.

Spółka potwierdziła, że na przełomie 2008 i 2009 r. wybuduje fabrykę na Ukrainie, która przejmie produkcję istniejącego zakładu ukraińskiego i litewskiego. Nie podaje na razie jednak więcej szczegółów. Wcześniej Relpol zapowiadał, że jej koszt to 4-7 mln zł.

Zarząd chce wykorzystać efekt skali i podnieść efektywność produkcji — teraz spółka wykorzystuje jedynie 60 proc. zdolności wytwórczych. Wszystkie te działania mają sprawić, że marża EBITDA Relpolu wzrośnie do kilkunastu procent (to powrót do poziomu z lat 2004-06).

Prezes podkreśla, że porządki nie ominą spółek zależnych. Firma prowadzi teraz badanie prawno-finansowe w Relpolu Elektronik oraz Relpolu Holding. Od jego wyników zależeć będzie, czy spółki zależne zostaną wchłonięte czy zlikwidowane.

Rynek bez emocji przyjął zarys planu naprawczego Relpolu. Kurs spółki nie zmienił się i na zamknięciu wyniósł 6,96 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu