Relpol się stabilizuje

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 22-11-2004, 00:00

Akcje Relpolu po wzroście w maju ponad 108 zł są obecnie w trendzie spadkowym, z silnym wsparciem przy 80-85 zł. Mimo ustabilizowanej sytuacji operacyjnej i finansowej spółki, takie zachowanie kursu wynika z niepewności graczy, bo ciągle nie jest rozstrzygnięty spór z Urzędem Skarbowym.

Sprawa ta aż do ostatecznego wyjaśnienia będzie miała decydujący wpływ na trend. Kurs od kilku miesięcy nie może się wybić ponad kolejne, coraz niższe poziomy oporu, czyli ostatnie szczyty. W związku z tym w ostatnich tygodniach nastąpiło zawężenie potencjalnego zakresu wahań. Obecnie zasięg wyznaczają opór przy 90 zł i wsparcie przy 80 zł. Sądząc po przebiegu ostatnich sesji, prawdopodobne jest wejście w trend horyzontalny. Warto zwrócić uwagę, że na poszcze- gólnych sesjach cena notuje du- że wahania, co daje możliwość spekulacji i szybkiej realizacji zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Relpol się stabilizuje