Remington ogłasza upadłość

opublikowano: 13-02-2018, 10:56
aktualizacja: 13-02-2018, 10:57

Remington Outdoor Co., producent broni, którego historia sięga 1816 r., złoży wniosek o upadłość, informuje Bloomberg.

Paradoksalnie wniosek o upadłość jeden z największych amerykańskich producentów broni złoży za czasu prezydentury Donalda Trumpa, który bronił prawa Amerykanów do posiadania broni.

Jest to niewątpliwie cios dla Stephena Feinberga, prominentnego stronnika Trumpa. Firma Feinberga, Cerberus Capital Management, w roku 2007 przejęła Remingtona. Zamiast jednak wyciągnąć markę z długów, sięgających wówczas 252 mln USD doprowadził do jego wzrostu do 1 mld USD.

Bloomberg

W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy 2017 r. Remington odnotował stratę operacyjna w wysokości 28 mln USD.

Reputacja firmy mocno ucierpiała masakrze do jakiej doszło w roku 2012 w szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut. Wówczas w arsenale zamachowca znalazł się między innymi karabin Remington Bushmaster. Cztery dni po tragedii Cerberus Capital ogłosił, że sprzeda producenta broni. Funduszowi nie tylko nie udało się znaleźć chętnych na Remingtona, firma straciła również część dotychczasowych inwestorów.

W ramach porozumienia upadłościowego 82,5 proc. udziałów firmy przypadnie jej największym wierzycielom. Ponadto wierzyciele Remingtona uzyskają 100 mln USD na sfinansowanie działalności firmy w czasie procesu upadłościowego. 

Choć Remington jest firmą prywatną, to na wieść o jej bankructwie akcje spółek giełdowych notowanych w Stanach Zjednoczonych mocno traciły na wartości, pomimo silnego odbicia szerokiego rynku. Sturm, Ruger tracił 2,5 proc., a American Outdoor Brands 1,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane