Rentowność Bundów spadła rekordowo nisko

Informacja o słabych wynikach dwóch największych europejskich gospodarek w drugim kwartale spowodowała wzrost oczekiwań na dalsze luzowanie polityki pieniężnej przez EBC. W rezultacie, spadła rentowność obligacji Niemiec, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec przez ostatnie 3 dni.
Wyświetl galerię [1/2]

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec przez ostatnie 3 dni.

PKB Niemiec spadł o 0,2 proc. w drugim kwartale. To jego pierwszy spadek od ponad roku. Tymczasem gospodarka Francji zanotowała drugi z rzędu kwartał zerowego wzrostu. Rynek spodziewa się działań stymulacyjnych Europejskiego Banku Centralnego na wzrósł ilościowego luzowania zastosowanego przez amerykański Fed.
 
W reakcji na dane rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spadła w czwartek po raz pierwszy w historii poniżej 1 proc. Wynosiła 0,999 proc., aby szybko odbić w górę do 1,0075. Rentowność obligacji 10-letnich Francji spadła do 1,41 proc. i jest bliska rekordowych 1,399 proc. zanotowanych dwa tygodnie temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rentowność Bundów spadła rekordowo nisko