Restrukturyzacja przez upadłość

Grzegorz Zięba
opublikowano: 07-10-2003, 00:00

Zarząd Fabryki Elementów Złącznych złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. To już czwarta spółka zależna HSW, która widzi szansę w bankructwie.

Zarząd należącej do Huty Stalowa Wola (HSW) Fabryki Elementów Złącznych (FEZ) w Zaklikowie (pow. stalowowolski) złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. To już czwarta spółka należąca do HSW, która od sierpnia wniosła o bankructwo. Na pierwszy ogień poszła Narzędziownia. Na bazie jej majątku udało się już powołać nową firmę — Zakład Narzędziowy. We wrześniu postępowanie upadłościowe rozpoczęły dwa zakłady: Odlewnia i Kuźnia.

Według zarządu huty, upadłość spółek nie zakończy ich działalności, ale umożliwi restrukturyzację. Pracę straci 320 osób. Kuźnia, Odlewnia i FEZ mają zostać złączone w jeden podmiot — Zakład Produkcji Pomocniczej, który zostanie powołany do stycznia 2004 r.

— Te działania pozwolą zmniejszyć koszty administracyjne — twierdzi Zbigniew Nita, rzecznik HSW.

HSW ma obecnie około 20 spółek zależnych. Wszystkie z nich są w złej sytuacji finansowej. Mimo to zarząd HSW nie przewiduje wnoszenia więcej wniosków o upadłość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Restrukturyzacja przez upadłość