Czytasz dzięki

Reuters: Alibaba wejdzie na giełdę w Hongkongu

opublikowano: 08-11-2019, 13:38

Gigant e-commerce Alibaba chce wejść na giełdę w Hongkongu w ostatnim tygodniu listopada, liczy na pozyskanie 15 mld USD, dowiedział się nieoficjalnie Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że taki ruch chińskiego giganta to gest zaufania wobec borykającego się z problemami azjatyckiego centrum finansowego.

Zobacz więcej

REUTERS/Aly Song/File Photo/FORUM

Alibaba jest już notowana na giełdzie w USA po rekordowym IPO w 2014 roku o wartości 25 mld USD. Budowanie książki popytu na jego akcje w Hongkongu i wejście na giełdę miałoby nastąpić w tygodniu rozpoczynającym się 25 listopada, twierdzą źródła Reutersa. W przyszłym tygodniu w czwartek chińska spółka ma wystąpić o zgody do regulatora w Hongkongu.

Reuters zwraca uwagę, że wejście Alibaby na giełdę w Hongkongu oznaczałoby największe w historii wtórne notowanie spółki na rynku zagranicznym. Spółka celuje w osiągnięcie 10-15 mld USD z oferty w Hongkongu, pisze agencja.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane