Czytasz dzięki

Reuters: Play będzie sprzedany lub wejdzie na giełdę

opublikowano: 17-11-2015, 16:22

Właściciele P4, operatora sieci Play, chcą go sprzedać lub wprowadzić spółkę na giełdę. Wynajęli już w tym celu Bank of America Merrill Lynch (BAML). Wartość transakcji może przekroczyć 2 mld EUR, informuje Reuters powołując się na kilka anonimowych źródeł.

O tym, że właściciele Playa przymierzają się do wyjścia z inwestycji Puls Biznesu pisał na początku października. Reuters dowiedziała się teraz, że sprzedaż jest najchętniej widzianą przez właścicieli opcją. Grecki fundusz Tollerton i islandzki Novator nie wykluczają także wprowadzenia spółki na giełdę w przyszłym roku, twierdzi informator Reutersa.

Agencja przypomina, że P4 miała 3,84 mld zł przychodów w roku zakończonym w czerwcu. EBITDA sięgnęła 1,26 mld zł. Informator Reutersa twierdzi, że P4 spodziewa się wzrostu EBITDA do 1,5 mld zł w przyszłym roku i powinien być wyceniony na 6-7 krotność tej kwoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane