Reuters: Tusk może zwolnić Rostowskiego

opublikowano: 18-08-2013, 10:31

Premier Donald Tusk planuje za kilka miesięcy w ramach dużych zmian w rządzie zdymisjonować ministra finansów Jacka Rostowskiego, informuje Reuters powołując się na trzy źródła.

Według informatorów Reutersa, to posunięcie ma na celu odbudowanie zaufania publicznego do Platformy Obywatelskiej i przygotowanie partii do wyborów regionalnych w 2014 r. oraz parlamentarnych w 2015 r.

- Plan jest taki, by zastąpić go (Rostowskiego) w ramach dużych zmian w gabinecie, które będą dotyczyć również takich ministrów jak (Joanna) Mucha czy (Marcin) Korolec – powiedziała jedna z cytowanych osób.

Z odejściem będą musieli się zatem liczyć również minister sportu oraz środowiska.

- To prawdopodobnie wydarzy się w ciągu kilku miesięcy, więc w międzyczasie (Rostowski) może zakończyć trwającą rewizję budżetu na 2013 r. i ustawą budżetową na przyszły rok – powiedziało źródło rządowe.

Dwaj pozostali informatorzy, którzy jednak nie są członkami rządu, choć są w stałym kontakcie z nim, niezależnie od siebie poinformowali, że w ciągu kilku miesięcy Tusk planuje dymisję Rostowskiego.

Rostowski jest ministrem finansów od sześciu lat, co czyni z niego najdłużej piastującego ten urząd polityka od czasu upadku komunizmu.

Jacek Rostowski, fot. Bloomberg
Jacek Rostowski, fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane