Revolut rozpycha się w Polsce

opublikowano: 06-03-2018, 22:00

Londyński fintech urządza się nad Wisłą — zbudował już centrum wsparcia technicznego w Krakowie, a teraz otwiera biuro w Warszawie.

Londyński fintech Revolut dwa lata temu wypuścił na rynek aplikację służącą do darmowych płatności oraz przelewów krajowych i międzynarodowych dokonywanych w międzynarodowych walutach. W Europie zaufało mu 1,5 mln klientów, którzy łącznie zrealizowali 60 mln transakcji wartych ponad 10 mln USD. Rozwiązanie przypadło do gustu Polakom. Dziś jesteśmy piątym krajem pod względem liczby użytkowników Revoluta.

Fot. ARC

— Mam ambicje, aby Polska awansowała na drugie miejsce — mówi Karol Sadaj, który odpowiada za rozwój Revoluta.

Do końca roku fintech chce obsługiwać 150 tys. polskich klientów. Do zespołu Revoluta dołączył w lutym — wcześniej pełnił funkcję szefa marketingu Ubera w Polsce, pracował też w Google’u, PepsiCo i Philipie Morrisie. Teraz otwiera biuro Revoluta w Warszawie. Od kilkunastu miesięcy w Krakowie firma ma centrum wsparcia technicznego, gdzie obecnie pracuje około 150 osób. Małopolska załoga obsługuje użytkowników z całego świata. Nikolay Storonsky, założyciel i prezes Revoluta, zapewnia, że Polska jest ważnym rynkiem.

— Zauważyliśmy, że największe polskie banki budują produkty i doświadczenie pełnej bankowości mobilnej w sposób powolny. Jesteśmy tu, by dostarczyć polskim konsumentom alternatywę w postaci innowacyjnej bankowości i łatwy dostęp do usług finansowych dla każdego, kto chce zwiększyć bezpośrednią kontrolę nad finansami. Chcemy nie tylko przedefiniować tradycyjne usługi finansowe, ale oprzeć je całkowicie na technologii, oferując cyfrowy portfel do zarządzania domowym budżetem i kategoryzacji wydatków, rozszerzony zakres bezpieczeństwa, z opcją zablokowania i odblokowania karty na jedno kliknięcie czy kontrolą dostępu opartą na geolokalizacji — mówi Nikolay Storonsky.

Fintech chce stać się platformą do samodzielnego zarządzania finansami przez użytkowników bez względu na miejsce pobytu. Aby korzystać z Revoluta, należy założyć konto i przelać na nie pieniądze. Integralną częścią aplikacji jest karta płatnicza (wirtualna lub fizyczna), wydawana przez Visę lub Mastercarda. Ponadto aplikacja została rozbudowana o usługi oparte na geolokalizacji, jak ubezpieczenie podróżne, które aktywuje się automatycznie przy przekroczeniu granicy i zalogowaniu do internetu. Revolut oferuje też portfel do przechowywania kryptowalut. Klienci mogą kupować, przechowywać lub wymieniać bitcoina, litecoina i ethereum. Revolut ma ambicję, by stać się konkurencją dla banków, i wystąpił o licencję do litewskiego banku centralnego.

Spółka pozyskała finansowanie wysokości 90 mln USD, m.in. od funduszy Index Ventures oraz Rabbit Capital. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane