Rewolucja w zdalnej obsłudze TFI PZU

opublikowano: 18-11-2022, 16:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ubezpieczeniowy asset manager zamyka jeden z serwisów internetowych. Klientów przenosi na platformę inpzu.pl. Ujednolica też infolinię.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • dlaczego przez weekend nie będzie działał serwis transakcyjny inpzu.pl
  • komu zmieni się login do obsługi internetowej, a komu nie
  • kiedy TFI PZU zacznie wysyłać nowe loginy i co to oznacza dla klientów w okresie przejściowym
  • jaki numer infolinii zostanie zamknięty i jaki go zastąpi

18 listopada 2022 r. o godz. 16:20 wyłączony został dotychczasowy system internetowy, przez który można było zarządzać wszystkimi funduszami TFI PZU z wyjątkiem inPZU SFIO i pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Chodzi m.in. o pracownicze programy emerytalne (PPE) oraz oferowane w wolnej sprzedaży fundusze aktywnie zarządzane.

Obsługa internetowa funduszy detalicznych aktywnie zarządzanych i PPE zostanie przeniesiona do serwisu inpzu.pl, który dotychczas obejmował fundusz indeksowy inPZU SFIO oraz PPK. Serwis ten ma się stać dla klientów centrum zarządzania wszystkimi funduszami TFI PZU.

W inpzu.pl będzie można zlecić zmianę modelu alokacji w PPE, danych kontaktowych, zadysponować wypłatę z PPE lub odkupienie jednostek funduszu będącego w wolnej sprzedaży - np. PZU FIO Parasolowego, który jest podstawowym aktywnie zarządzanym funduszem TFI PZU. W inpzu.pl będzie też można złożyć zlecenia zamiany i dokupienia dotyczące subfunduszy tego funduszu, jak i innych funduszy detalicznych niewchodzących w skład inPZU SFIO. O ile jednak inpzu.pl pozwala zlecić pierwsze nabycie subfunduszy pasywnych inPZU SFIO, to w przypadku detalicznych funduszy aktywnie zarządzanych będzie to na razie wymagało kontaktu z jakimś dystrybutorem.

Poniedziałkowa wysyłka

Migracja obsługi funduszy do inpzu.pl powoduje, że ich klienci będą potrzebowali nowego loginu. Będzie to jednak jeden login do wszystkich wykorzystywanych produktów. Dotychczas każdy produkt wymagał osobnych danych logowania i jeśli ktoś korzystał np. z PPE i PZU FIO Parasolowego, to miał dwa loginy. Jeśli był jeszcze klientem funduszu PZU Sejf+, to miał je już trzy, a jak skusił go także fundusz pasywny inPZU SFIO – to nawet cztery (ten ostatni był obsługiwany na innej stronie internetowej). Za każdym razem klienci widzieli tylko ten produkt, którego danymi identyfikacyjnymi się zalogowali.

TFI PZU rozpocznie wysyłkę nowych loginów w poniedziałek 21 listopada 2022 r. Będzie do nich dołączona instrukcja korzystania z nowej formy obsługi zdalnej. Loginy zostaną wysłane na ostatnie udostępnione TFI adresy e-mail, a w przypadku ich braku – na adresy do korespondencji tradycyjnej. W przypadku wspólnych rejestrów małżeńskich, każdy z małżonków otrzyma własny login do inpzu.pl.

Loginy dotychczasowych użytkowników inpzu.pl nie zmieniają się. Jeśli ktoś korzysta z innych produktów TFI PZU, to po prostu zobaczy je po zalogowaniu do serwisu stworzonego z myślą o funduszu pasywnym.

Dotychczasowi użytkownicy serwisu inpzu.pl nie będą mogli dokonywać w nim żadnych operacji od godz. 18 w piątek. 18 listopada do godzin wieczornych w niedzielę 20 listopada 2022 r. TFI PZU rezerwuje sobie ten czas na zmiany w systemach IT. By je przeprowadzić zablokuje system dla klientów.

Telefon też się zmieni

W piątek 18 listopada 2022 r. o godz. 18.00 zostanie też wyłączona obsługa telefoniczna funduszy niepasywnych pod starym numerem, a od poniedziałku zostanie wznowiona pod nowym, znanym już klientom inPZU SFIO (dla nich nic się nie zmienia). Po otrzymaniu nowego loginu, klienci obsługiwani dotychczas pod wyłączanym numerem będą mogli składać zlecenia telefoniczne.

„(…) w okresie przejściowym, będzie możliwość złożenia zleceń w placówkach dystrybutorów, za pośrednictwem których były otwierane rejestry, bądź za pośrednictwem pracodawcy jeśli zlecenie dotyczy rejestru PPE. Prosimy o uwzględnienie powyższego w planowaniu państwa działań inwestycyjnych” – napisało TFI PZU w komunikacie skierowanym do klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane