RG: umowa Rotcha i Łukoila

ISB
opublikowano: 26-04-2002, 00:00

Nowe due diligence Rafinerii Gdańskiej może odbyć się po podpisaniu porozumienia konsorcjum Rotch Energy i Łukoila z Naftą Polską o akceptacji warunków prywatyzacji 75 proc. akcji RG.

— Badanie nie odbędzie się raczej na początku przyszłego tygodnia. Konieczne jest jeszcze zawarcie porozumienia między Naftą Polską a konsorcjum Rotch i Łukoila o zaakceptowaniu warunków prywatyzacji. Formalnie spodziewamy się je podpisać w ciągu najbliższych dni — twierdzi Krzysztof Mering, rzecznik NP.

Warunki prywatyzacji zakładają m.in., że Rotch pozostanie nadal głównym podmiotem negocjującym i kupującym udziały RG.

W środę we Frankfurcie minister skarbu Wiesław Kaczmarek powiedział, że Łukoil negocjuje wspólnie z Rotch zakup RG i że przetarg ma szansę być zakończony do czerwca. Wcześniej Maciej Gierej, prezes NP, zapowiedział, że do końca miesiąca zapadnie decyzja, czy rekomendować zmiany w programie prywatyzacji sektora paliwowego, które pozwoliłyby na ewentualne połączenie RG z PKN Orlen.

— Jeżeli negocjacje z Rotch i Łukoilem będą dawały szanse powodzenia, to takiej rekomendacji nie będzie — twierdzi Krzysztof Mering.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / RG: umowa Rotcha i Łukoila