Richard Branson przeciw dress code w pracy

AD
opublikowano: 02-07-2015, 14:57

Właściciel spółek Virgin miliarder Richard Branson napisał dziś na swoim blogu odezwę do pracodawców "Porzućmy dress code". Zachęcił, by pozwalali pracownikom przychodzić latem do pracy w mniej formalnym stroju. To jego odpowiedź na dykusję trwającą od kilku dni Wielkiej Brytanii.

- Nakazywanie pracownikom by w upały nosili garnitury, rajstopy czy garsonki jest niepotrzebne i śmieszne - przekonuje właściciel Virgin. Jego zdaniem dress code latem powinien obowiązywać "co najwyżej w liniach lotniczych, żeby pasażerowie wiedzieli, kto jest z obsługi".

Wypowiedzią włączył się do dyskusji zapoczątkowanej przez szefową największych brytyjskich związków zawodowych zachęcającą pracodawców do większej elastyczności wobec strojów pracowników podczas upałów. Frances O’Grady powiedziała w wywiadzie dla Times, że całoroczne wymaganie rajstop, krawatów i garsonek od pracowników obsługujących klientów może i jest uzasadnione, zaś oczekiwanie tego samego od zatrudnionych na mniej eksponowanych stanowiskach jest uciążliwe.

Do związków docierały bowiem skargi na menedżerów, którzy bezwzględnie egzekwują obowiązek formalnego stroju. Zdarzały się również nagłaśniane przez media skargi rodziców dzieci, których szkoły nie zwolniły z obowiązku noszenia mundurka nawet w upalne dni.

Dlatego Richard Branson przekonuje teraz: "pozwólmy pracownikom na strój taki, w jakim czują się najbardziej produktywni". "Ja sam wiele lat ubierałem się jak chciałem. W młodości nosiłem długie włosy i chodziłem boso, później pozwalałem sobie na kolorowe luźne spodnie, dziś najczęściej noszę przewiewne szorty i T-shirt" - napisał miliarder na blogu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Richard Branson przeciw dress code w pracy