RMF FM: Koniec gazowej wojny?

RMF FM
opublikowano: 08-01-2009, 17:21

Jeszcze dziś wieczorem lub najpóźniej jutro rano powinny zostać wznowione dostawy rosyjskiego gazu do Europy przez Ukrainę - powiedział korespondentce RMF FM przedstawiciel prezydenta Juszczenki Bogdan Sokołowski. Ukraina zgadza się na obecność międzynarodowych obserwatorów, którzy będą monitorować na miejscu przepływ rosyjskiego gazu do Ukrainy i Europy.

Jak ustaliła nasza korespondentka Katarzyna Szymańska-Borginon, wśród obserwatorów ma być także polski przedstawiciel z PGNiG. A dziś w Brukseli z przedstawicielami Unii rozmawiali szefowie Gazpromu i Naftohazu. Z unijnej stolicy odlecą oni jednym samolotem. To nieprzypadkowe, że szef Naftohaz już dzisiaj z Brukseli jedzie do Moskwy kolejny raz. Był w nocy, w Brukseli spotkają się po raz drugi i jadą do Moskwy. To znaczy, że mamy nadzieję - powiedział Bogdan Sokołowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane