Robota dla pięciu nacji

MIB
opublikowano: 26-10-2006, 00:00

Leszek Szelerski

dyrektor logistyki na Europę Wschodnią w Coty Polska

Jest absolwentem wydziału ekonomii Szkoły Głównej Handlowej. Obecnie kontynuuje studia Execuitve MBA na SGH i Uniwersytecie w Minnesocie. Karierę zawodową rozpoczynał w 1993 r. od stanowiska spedytora w Militzer & Munch. Pracował także w spółce Pepsi-Cola Źródło Pniewy, gdzie w dziale zakupów, a potem dystrybucji odpowiadał za zakupy komponentów do produkcji i za dystrybucję gotowych wyrobów do hurtowni w Polsce. Od 1996 r. pracuje dla Coty Polska. Był kierownikiem logistyki, dyrektorem ds. operacyjnych, by w końcu objąć stanowisko dyrektora logistyki na Europę Wschodnią.

W latach 1999-2005 był wykładowcą na podyplomowych studiach zarządzania logistycznego na SGH. Ma 36 lat.

Uzasadnienie kandydatury

Leszek Szelerski nadzoruje projekt, którego celem jest reorganizacja dystrybucji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, obejmującym obszar 13 krajów, poprzez budowę i uruchomienie innowacyjnego i zautomatyzowanego centrum dystrybucyjnego w Polsce. Przewidywana redukcja kosztów logistyki to 15 proc., a zapasów — 20 proc. Jednoczenie ma zostać zapewniony serwis dostaw i wysoka jakości logistyki przy uwzględnieniu przyszłego wzrostu firmy Coty Polska. Projekt w fazie koncepcyjnej był projektem indywidualnym, a po skierowaniu go do wdrożenia stał się przedsięwzięciem grupowym. Międzynarodowy zespół projektowy liczy 28 osób z pięciu krajów i reprezentuje wszystkie reorganizowane funkcje przedsiębiorstwa: logistykę, finanse, HR, IT, sprzedaż i trade marketing. Przewidywane zakończenie reorganizacji ma nastąpić w lipcu 2007 r. Korzyści, jakie przyniesie wdrażany projekt, to reorganizacja i standaryzacja procesów logistycznych w ramach całego regionu Wschodniej Europy, redukcja kosztów, powstanie jednego z najnowocześniejszych wolno stojących centrów dystrybucji oraz 270 nowych miejsc pracy w regionie Śląska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu