Rolmlecz chce przejąć Dębiec

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 04-09-2003, 00:00

Od 1 września radomski Rolmlecz, jedna z największych w kraju spółdzielni mleczarskich, dzierżawi zakład Mleczarni Poznań-Dębiec.

— Rozważamy opcję przejęcia poznańskiej mleczarni. Sprawa powinna się definitywnie rozstrzygnąć w ciągu trzech miesięcy — deklaruje Janusz Przyboś, wiceprezes Rolmleczu.

Jeśliby się tak stało, MP Dębiec stałaby się siódmym zakładem przejętym przez Rolmlecz. Radomska spółdzielnia włączyła już do swoich struktur mleczarnie w Dębicy, Gnieźnie, Przemysławicach, Przecawiu, Zwoleniu i Mielcu. Przejęcie mleczarni w Gnieźnie i ewentualnie w Poznaniu ma związek z planami „wyraźniejszego zaistnienia Rolmleczu” na rynku zachodniej Polski.

Rolmlecz jest klasyfikowany w pierwszej dziesiątce największych polskich spółdzielni mleczarskich. Zrzesza 7 tys. członków.

— W 2003 r. zamierzamy skupić 110 mln litrów mleka. Przychody ze sprzedaży powinny sięgnąć 160-170 mln zł — twierdzi Janusz Przyboś.

Rolmlecz spełnia wszystkie wymogi unijne. Nie spełniają ich natomiast w większości przejęte w ostatnim czasie zakłady. Ich dostosowanie pociągnie za sobą znaczące inwestycje. Wiceprezes nie ujawnia ich wielkości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rolmlecz chce przejąć Dębiec