Rondo 1 zmieniło właściciela

  • Emil Górecki
opublikowano: 03-04-2014, 12:16

Potwierdziły się informacje “PB” z lutego – fundusz nieruchomościowy Deutsche Banku - Deutsche Asset & Wealth Management za blisko 300 mln EUR kupił wieżowiec Rondo 1 położony w ścisłym centrum Warszawy.

Rondo 1 ma blisko 65 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, która jest uznawana za najdrożej wynajętą w Środkowej Europie. Po zamknięciu tej transakcji, łączna wartość aktywów zarządzanych przez nieruchomościowy fundusz Deutsche Bank w Polsce wynosi 850 mln EUR.

- Będziemy szukać dalszych możliwości rozwoju w regionie bazując na dotychczasowych, świetnych wynikach pracy naszego zespołu zarządzania aktywami oraz jego lokalnych doświadczeniach – mówi Gianluca Muzzi, Dyrektor ds. Nieruchomości na Europę w Deutsche Asset & Wealth Management.

Sprzedającym był fundusz BlackRock, który w zeszłym roku kupił fundusz MGPA. To właśnie on kupował Rondo 1 w dwóch etapach po 50 proc. udziałów - w 2006 i 2008 r. To była wówczas inwestycja obarczona wysokim ryzykiem.

- Od czasu jego zakupu, zwiększyliśmy poziom wynajęcia z 50 do 95 proc., co umożliwiło wystawienie obiektu na sprzedaż. W dalszym ciągu pozostajemy aktywnym graczem na polskim rynku nieruchomości i bierzemy pod uwagę inne możliwości inwestycyjne zarówno w Polsce, jak i w całym regionie – mówi Marius Schoener, dyrektor zarządzający BlackRock odpowiedzialny za działalność firmy w sektorze nieruchomości w Niemczech i Polsce.

Rondo 1 zostało wystawione na sprzedaż ponad rok temu, jeszcze przez MGPA. Właściciel dostał wówczas trzy oferty, jednak żadna nie odpowiadała oczekiwaniom sprzedającego, który wieżowiec wyceniał na 350 mln EUR.

fot. Borys Skrzyński
fot. Borys Skrzyński
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane