Rondo 1 zmieniło właściciela

  • Emil Górecki
03-04-2014, 12:16

Potwierdziły się informacje “PB” z lutego – fundusz nieruchomościowy Deutsche Banku - Deutsche Asset & Wealth Management za blisko 300 mln EUR kupił wieżowiec Rondo 1 położony w ścisłym centrum Warszawy.

fot. Borys Skrzyński
Zobacz więcej

fot. Borys Skrzyński

Rondo 1 ma blisko 65 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, która jest uznawana za najdrożej wynajętą w Środkowej Europie. Po zamknięciu tej transakcji, łączna wartość aktywów zarządzanych przez nieruchomościowy fundusz Deutsche Bank w Polsce wynosi 850 mln EUR.

- Będziemy szukać dalszych możliwości rozwoju w regionie bazując na dotychczasowych, świetnych wynikach pracy naszego zespołu zarządzania aktywami oraz jego lokalnych doświadczeniach – mówi Gianluca Muzzi, Dyrektor ds. Nieruchomości na Europę w Deutsche Asset & Wealth Management.

Sprzedającym był fundusz BlackRock, który w zeszłym roku kupił fundusz MGPA. To właśnie on kupował Rondo 1 w dwóch etapach po 50 proc. udziałów - w 2006 i 2008 r. To była wówczas inwestycja obarczona wysokim ryzykiem.

- Od czasu jego zakupu, zwiększyliśmy poziom wynajęcia z 50 do 95 proc., co umożliwiło wystawienie obiektu na sprzedaż. W dalszym ciągu pozostajemy aktywnym graczem na polskim rynku nieruchomości i bierzemy pod uwagę inne możliwości inwestycyjne zarówno w Polsce, jak i w całym regionie – mówi Marius Schoener, dyrektor zarządzający BlackRock odpowiedzialny za działalność firmy w sektorze nieruchomości w Niemczech i Polsce.

Rondo 1 zostało wystawione na sprzedaż ponad rok temu, jeszcze przez MGPA. Właściciel dostał wówczas trzy oferty, jednak żadna nie odpowiadała oczekiwaniom sprzedającego, który wieżowiec wyceniał na 350 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rondo 1 zmieniło właściciela