Ropa będzie droga

Maciej Zbiejcik
20-08-2003, 00:00

Na rynku paliw nadal wrze. Tym razem obawy związane z wystąpieniem niedoborów w dostawach ropy potęgują informacje o pożarze jednego z głównych rurociągów w Iraku. Na razie irackie władze bezskutecznie próbują ugasić ropociąg, który w wyniku sabotażu stanął w płomieniach.

Niepokój inwestorów pogłębiają doniesienia z Nigerii, gdzie trwają walki na tle etnicznym. W marcu podobne wydarzenia spowodowały ograniczenie produkcji ropy w tym kraju o 40 proc. Te wszystkie doniesienia powodują, że w najbliższym czasie raczej nie ma szans na przecenę ropy.

Bardziej prawdopodobny jest spadek kursu miedzi. Notowanie tego metalu mogą spaść po nieudanej próbie pokonania poziomu 1800 USD za tonę. Z analizy technicznej wynika, że wcześniejsza korekta była wynikiem przełamania poziomów wsparcia, które wynosiły odpowiednio 1780 i 1760 dolarów za tonę. Zdaniem specjalistów, nie można wykluczyć, że wkrótce ceny tego metalu mogą spaść poniżej 1700 USD/t.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa będzie droga