Ropa nadal blisko najniższych poziomów od 6 tygodni

DI, PAP
opublikowano: 03-02-2012, 08:47

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną, ale są blisko najniższych poziomów od 6 tygodni.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 20 centów do 96,56 USD.

Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 0,4 proc. do 112,47 USD za baryłkę.

Po południu w USA zostaną podane informacje z rynku pracy za styczeń.

Analitycy oceniają, że w ub. miesiącu przybyło 140 tys. nowych miejsc pracy podczas gdy w grudniu przybyło ich 200 tys.

Departament Pracy poda swoje dane o 14.30.

Tymczasem liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 12 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 367 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 371 tys.

"Inwestorzy będą czekać na popołudniowe dane z rynku pracy" - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets Asia Pacific Pty w Sydney.

W czwartek ropa w USA staniała o 1,3 proc. do 96,36 USD/b, najniższego poziomu od 19 grudnia 2011.

W tym tygodniu ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 3,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane