Ropa najdroższa od listopada

opublikowano: 27-04-2016, 12:31

Środowa sesja stoi pod znakiem zwyżki notowań ropy naftowej. Amerykańska odmiana WTI przekroczyła poziom 45 USD/b, co jest nie tylko najwyższą wartością w tym roku, jak i najwyższym poziomem od listopada 2015 r., informuje Bloomberg.

Podczas sesji na nowojorskiej giełdzie towarowej Nymex, cena czerwcowych kontraktów terminowych na surowiec rosła około godziny 12.00 polskiego czasu o 2,3 proc. (1,01 USD) do poziomi 45,05 USD/b. We wtorek ropa WTI podrożała natomiast o 3,3 proc.

Notowania ropy WTI
Notowania ropy WTI
Bloomberg

Zwyżka notowań – zdaniem analityków – jest następstwem publikacji danych American Petroleum Institute, które wskazały na spadek zapasów surowca w USA o 1,07 mln baryłek w minionym tygodniu. 

Publikacja stoi w sprzeczności z prognozami związanymi z raportem US Energy Information Administration, po którym oczekuje się danych o wzroście zapasów o 1,75 mln baryłek do ponad 540 mln baryłek. 

Z kolei europejska ropa Brent drożeje na londyńskiej ICE Futures o około 2,7 proc. do 46,98 USD/b

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane