Czytasz dzięki

Ropa najtańsza od 7 miesięcy

opublikowano: 07-08-2019, 12:41

Środowe notowania na rynku ropy naftowej stoją pod znakiem kontynuacji przeceny. Wycena surowca zeszła do najniższego poziomu od siedmiu miesięcy, donosi Reuters.

W godzinach przedpołudniowych kontrakty na ropę Brent traciły niemal 2 proc. (11 centów) ustanawiając nowe siedmiomiesięczne minimum. Od tegorocznego szczytu, ustanowionego w kwietniu ta odmiana ropy została przeceniona już o ponad 20 proc. 

Juany
Wyświetl galerię [1/2]

Juany fot. Bloomberg

W niewielkim za to stopniu zmienia się w środę wycena kontraktów na amerykańską odmianę ropy WTI, która kształtuje się na poziomie około 53,63 USD/b.

Ceny Brent zapikowały przez ostatni tydzień o ponad 9 proc. po tym jak prezydent USA Donald Trump zagroził wprowadzeniem od 1 września kolejnych wyższych ceł na chińskie produkty i towary o wartości 300 mld USD. 

Amerykańska EIA obniżyła we wtorek swoją prognozę odnośnie wzrostu produkcji krajowej ropy na 2019 r. po tym jak huragan Barry ograniczył wydobycie surowca w Zatoce Meksykańskiej w lipcu. Aktualna projekcja zakłada wzrost wydobycia o 1,28 mln baryłek dziennie do łącznie 12,27 mln baryłek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane