Czytasz dzięki

Ropa pogłębia spadki

opublikowano: 17-03-2020, 20:10

Po poniedziałkowej sięgającej prawie 10 proc. przecenie, również wtorkowe notowania ropa zakończyła silną korektą, choć w ciągu dnia surowiec nieco zyskiwał.

Na notowaniach zaważyły pesymistyczne prognozy banku Societe Generale oraz informacje o planach znaczącego zwiększenia podaży „czarnego” złota przez Arabię Saudyjską. 

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

Societe Generale oczekuje, że w przypadku utrzymania się epidemii, dojdzie do szczytu ograniczenia popytu w drugim kwartale, który dziennie może być aż o 5 mln baryłek niższy. Z kolei Arabowie chcą zwiększyć dostawy ropy do ponad 10 mln baryłek dziennie.

W efekcie tych niesprzyjających informacji kwietniowe kontrakty terminowe na ropę amerykańskiej odmiany WTI na finiszu sesji na NYMEX traciły 6,1 proc. (1,75 USD) schodząc do poziomu 26,95 USD za baryłkę. To najniższy poziom od lutego 2016 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane