Ropa tanieje po kolejnej salwie wojny handlowej

opublikowano: 11-07-2018, 07:13

Cena ropy WTI spadła poniżej 74 USD po tym jak USA zrobiły krok w kierunku obłożenia cłem import z Chin wartości 200 mld USD.

Opublikowanie listy 6 tys. chińskich dóbr, które już we wrześniu mogą być obłożone przez USA 10 proc. cła spowodowało spadek cen bardziej ryzykownych aktywów, m.in. ropy, której kurs tąpnął o nawet 1,3 proc.

Notowania ropy WTI w środę
Zobacz więcej

Notowania ropy WTI w środę

- Konflikt handlowy może ostatecznie osłabić gospodarki obu krajów i szczególnie w Chinach zmniejszyć popyt na ropę – zauważył Makiko Tsugata, analityk Mizuho Securities. – To jednak nie dotyczy tylko USA i Chin. Skutki mogą rozszerzyć się także na inne kraje – dodał.

Kurs ropy WTI z sierpniowych kontraktów spada obecnie o 0,6 proc. do 73,67 USD. Wcześniej dochodził do 74,26 USD, ale po wiadomości o cłach spadł do 73,17 USD.

Ropa Brent z wrześniowych kontraktów tanieje o 0,8 proc. do 78,22 USD. Wcześniej jej kurs spadał nawet do 77,60 USD. Przed doniesieniami z USA notowano ją po 78,98 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu