Ropa zdrożała

opublikowano: 09-11-2016, 21:51

Ropa drożała na zamknięciu sesji na NYMEX choć wcześniej jej kurs spadał z powodu ucieczki inwestorów od ryzykownych aktywów po zwycięstwie wyborczym Donalda Trumpa oraz wzrostu zapasów surowca w USA.

Zaskoczenie rynków zwycięstwem Trumpa przełożyło się na nerwową ucieczkę inwestorów od aktywów uważanych za ryzykowne. Ropa taniała także z powodu informacji o większym niż oczekiwano wzroście jej zapasów w USA na początku listopada. W miarę upływu czasu na rynkach przestawały rządzić emocje i znów zaczęła dominować postawa „risk on”.

- Na koniec dnia okazało się, że Donald Trump nie obejmie urzędu do stycznia i potrwa jeszcze dłużej zanim okaże się jaką politykę przyjmie i będzie realizował jako prezydent – powiedział Tim Evans, główny strateg w Long Leaf Trading Group. - Biorąc to pod uwagę, rynek nadal będzie koncentrował się na wysiłkach zmierzających do przywrócenia równowagi w handlu ropą i na pierwsze miejsce już wkrótce wróci zbliżające się spotkanie OPEC – dodał.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy z grudniowych kontraktów rósł o 0,6 proc. do 45,27 USD. Jest najwyższy od 2 listopada. Wcześniej wahał się od 43,07 USD do 45,95 USD.

Ropa Brent ze styczniowych kontraktów drożała w Londynie o 0,7 proc. do 46,36 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu