Rosengren chce czterech podwyżek stóp w tym roku w USA

opublikowano: 29-03-2017, 18:21
aktualizacja: 29-03-2017, 18:22

Szef Fed w Bostonie chciałby, aby FOMC podwyższał stopy procentowe na każdym posiedzeniu, które są jeszcze planowane w tym roku.

Eric Rosengren zauważył, że obecnie dominuje przekonanie o uzależnieniu wyniku każdego posiedzenia FOMC od danych makro, a bazowy scenariusz zakłada brak zmiany stóp.

Eric Rosengren
Zobacz więcej

Eric Rosengren fot. Bloomberg

- Chciałbym zasugerować odmienne stanowisko polityki w tym roku: oczekiwanie zacieśniania na każdym posiedzeniu chyba że dane okazałyby się znacząco odbiegające od prognoz – powiedział szef Fed w Bostonie.

Rosengren nie głosuje w tym roku na posiedzeniach FOMC. Niegdyś uważany za „gołębia”, obecnie opowiada się za wyższymi stopami Fed przekonując, że obawia się iż przegrzana gospodarka spowoduje niestabilny wzrost cen  aktywów. 

W tym roku Fed podwyższył główną stopę w marcu. Na rynku dominuje przekonanie, że będą jeszcze dwie podwyżki stóp w USA do końca tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rosengren chce czterech podwyżek stóp w tym roku w USA