Rosja ratuje budżet emisją obligacji za 1,25 mld USD

opublikowano: 22-09-2016, 12:00

Ministerstwo Finansów Rosji chce pozyskać z emisji obligacji dodatkowo 1,25 mld USD, by uporać się z trudnościami finansowymi, informuje ft.com.

W maju Rosja wyemitowała na rynku międzynarodowym obligacje o wartości 1,75 mld USD. W ten sposób Moskwa chciała udowodnić, że pomimo sankcji nałożonych na kraj po inwazji na Krym w roku 2014, w dalszym ciągu jest w stanie przyciągnąć zagranicznych inwestorów. Potrzeba było jednak dwóch miesięcy zanim Euroclear, największa światowa izba obrachunkowa, wyraziła zgodę na emisję.

Aleksiej Uljukajew
Zobacz więcej

Aleksiej Uljukajew Bloomberg

Timothy Ash, ekonomista w banku Nomura, powiedział, że zgoda Euroclear ułatwiła ostatnią emisję.

Aleksiej Uljukajew, minister gospodarki Rosji, powiedział agencji Interfax, że nowa emisja nie będzie substytutem dalszej prywatyzacji. Rząd ogłosił w styczniu program prywatyzacyjny, który miał pomóc zniwelować negatywny wpływ niskich cen ropy na finanse kraju. Uljukajew zapowiedział, że jeszcze w tym roku może dojść nawet do dwóch prywatyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, FT.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosja ratuje budżet emisją obligacji za 1,25 mld USD