Czytasz dzięki

Rosjanie otworzą orbitalny hotel

opublikowano: 13-11-2013, 00:00

Rosyjski Orbital Technologies chce w 2016 r. otworzyć w kosmosie hotel orbitalny.

Hotel, który ma występować pod handlową nazwą Space Station, będzie mógł pomieścić siedmiu gości w czterech kabinach. Obiekt ma orbitować na wysokości 350 km nad powierzchnią naszej planety. Zainteresowani zrelaksują się w stanie zerowej grawitacji, spędzą czas na oglądaniu telewizji, internetu oraz spaniu w dwóch pozycjach — poziomej i pionowej. W stacji nie będzie bieżącej wody.

Problematyczne będzie też korzystanie z kosmicznej toalety. Oddychanie odbywać się będzie poprzez filtrowane, oczyszczane chemicznie powietrze, zaś ścieki poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane przez gości hotelu. Posiłki mają być przygotowywane na ziemi i po zliofilizowaniu wysłane na orbitę. Poważną wadą — przynajmniej dla niektórych „klientów” — może być też… całkowity zakaz spożywania alkoholu.

Orbital Technologies poinformował, że pakiet wakacyjny obejmować ma tylko jeden standard zakwaterowania. Kosztować ma około 1 mln USD. W tej cenie dostaniemy 5-dniowy pobyt w samym hotelu oraz dwudniową podróż w tę i z powrotem w rakiecie Sojuz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane