Czytasz dzięki

Rosjanka szefową Wikipedii

Wikimedia Foundation, organizacja, która czuwa nad popularną encyklopedią internetową, ogłosiła, że jej nowym dyrektorem wykonawczym będzie Lila Tretikov.

Dotychczas była ona w Wikipedii dyrektorem odpowiedzialnym za software. Menedżerka dorastała w Związku Radzieckim, a później pełniła funkcję kierowniczą w SugarCRM, firmie z Doliny Krzemowej. Zastąpi na stanowisku Sue Gardner, byłą dziennikarkę z Kanady, która nadal będzie związana z fundacją jako specjalna doradczyni. Wikipedia jest szóstą stroną na świecie pod względem ruchu internetowego.

Encyklopedię tworzoną przez użytkowników wyprzedzają jedynie następujące adresy: Google.com, Facebook.com, YouTube.com, Yahoo.com i Baidu.com. Fundacja opiera się na składkach i dotacjach, a jej aktywa wzrosły z 57 tys. USD w 2004 r. do 45,2 mln USD na koniec roku obrotowego zakończonego w czerwcu 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane