Rosły indeksy europejskich giełd

WST
29-06-2009, 18:23

Optymistycznie rozpoczął się nowy tydzień na zachodnioeuropejskich giełdach. Mimo spadków jakie w poniedziałkowy poranek odnotowała większość dalekowschodnich parkietów, inwestorzy na Starym Kontynencie wykazali zdecydowanie większy apetyt na akcje.

Jednym z czynników przemawiających za powiększaniem portfeli były dane z gospodarki. Indeks nastrojów w gospodarce eurolandu wzrósł w czerwcu do 73,3 pkt i był najwyższy od listopada minionego roku. Przy okazji przebił prognozę analityków zakładających wzrost do 71 pkt.

Spore zainteresowanie graczy towarzyszyło wymianie walorów w sektorze telekomunikacyjnym. To pokłosie doniesień, że Vodafone Group, największy operator telefonii komórkowej na świecie chce odkupić od Deutsche Telekom jego brytyjski oddział T-Mobile UK. Analitycy oszacowali wartość transakcji na co najmniej 5,6 mld USD.

Sporo chętnych było na akcje Ferrovial. Hiszpański gigant budowlany otrzymał od banku Macquarie podwyższoną do „przeważaj” rekomendację Również w przypadku Holcim, światowego wicelidera w produkcji cementu notowania wsparła optymistyczna ocena analityczna. Specjaliści z UBS dołączyli walory spółki do swojej listy „najmocniej rekomendowanych”. Ten sam bank podbił wycenę akcji Munich Re, największego na świecie reasekuratora podwyższając z „neutralnie” do „kupuj” ocenę inwestycyjną.

Silną zwyżką notowań mogli cieszyć się akcjonariusze Elan Corp. Zdaniem brytyjskich mediów szwajcarski potentat farmaceutyczny Novaris zamierza kupić część irlandzkiego producenta leków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Rosły indeksy europejskich giełd