Rosną kontrakty na indeksy rynków akcji w USA

opublikowano: 10-08-2022, 13:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kontrakty na indeksy rynków akcji w USA rosną, ale nie ma to znaczenia przed publikacją raportu o inflacji w USA w lipcu.

Na około dwie godziny przed otwarciem rynków akcji kontrakty na Średnią Przemysłową Dow Jones i S&P500 rosły o 0,2 proc., a na Nasdaq 100 zwyżkował o 0,3 proc. Jednak dopiero na godzinę przed rozpoczęciem środowej sesji Departament Pracy poinformuje o inflacji cen detalicznych w USA w ubiegłym miesiącu. Rynek oczekuje spadku do 8,7 proc. z 9,1 proc. w czerwcu, a w przypadku inflacji bazowej wzrostu do 6,1 proc. z 5,9 proc. w czerwcu.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Dane wpłyną na oczekiwania rynków dotyczące dalszych kroków Fed w walce z inflacją. Piątkowy raport z rynku pracy, pokazujący jego zaskakującą siłę, zwiększył przekonanie o kontynuacji przez bank centralny agresywnych podwyżek stóp o 75 pkt. bazowych na kolejnych posiedzeniach. Citigroup sugerował, że we wrześniu możliwa jest nawet podwyżka o 100 pkt. bazowych. Decydujące znaczenie mogą mieć jednak dzisiejsze dane o inflacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane