Rosną kontrakty na indeksy rynków akcji w USA

opublikowano: 28-10-2019, 12:55

Dobre nastroje sugerują, że w poniedziałek możliwy jest nowy historyczny rekord S&P500.

Kontrakty na średnia przemysłową Dow Jones, S&P500 i Nasdaq-100 rosną o ok. 0,3 proc. W piątek S&P500 kończył sesję wzrostem o 0,4 proc. i miał wartość tylko o 0,1 proc. niższą od rekordowych 3025,86 pkt., zanotowanych 26 lipca.

Optymizm inwestorów wynika z rosnącego przekonania o pozytywnym przebiegu negocjacji USA z Chinami w sprawie porozumienia handlowego, twierdzą analitycy. W piątek poinformowano, że przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer i sekretarz skarbu Steven Mnuchin są bliscy sfinalizowania rozmów w sprawie niektórych sekcji porozumienia ze stroną chińską.

Nastroje inwestorów poprawiają także wyniki kwartalne publikowane przez spółki. Do piątku przedstawiło je 40 proc. spółek z S&P500 i w 80 proc. przypadków okazały się lepsze niż oczekiwano, co jest odsetkiem wyższym niż średni z pięciu ostatnich lat.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy