Rośnie 1,5 miliona metrów biur

PAP
20-05-2016, 06:42

Deweloperzy na potęgę stawiają biurowce. W tym roku prawdopodobnie padnie rekord pod względem powierzchni oddanej do użytku, pisze "Rzeczpospolita".

Zobacz więcej

Borys Skrzyński

"Dziś na terenie całej Polski mamy 1,5 mln mkw. biur w budowie. Jeśli plany deweloperów zostaną zrealizowane zgodnie z harmonogramem, mamy szansę na najwyższy wynik w historii, jeśli chodzi o podaż biur oddaną do użytku w ciągu jednego roku" - mówi Mateusz Polkowski, dyrektor w dziale badań rynku i doradztwa w firmie JLL.

Najbardziej aktywni są dziś inwestorzy w Warszawie (gdzie powstaje 662 tys. mkw. powierzchni biurowej), a następnie w Krakowie - 284 tys. mkw., we Wrocławiu - 170 tys. mkw. i Łodzi - 106 tys. mkw. Eksperci zwracają uwagę, że w stolicy Małopolski padł historyczny rekord, jeśli chodzi o nowe inwestycje w biurowym segmencie. Deweloperzy są optymistami i wierzą w to, że nowe obiekty nie będą puste.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rośnie 1,5 miliona metrów biur