Rośnie liczba rachunków inwestycyjnych

DI
opublikowano: 21-12-2009, 11:49

Jak poinformował w poniedziałek Krajowy Depocyt Papierów Wartościowych, listopad był kolejnym miesiącem, w którym wzrosła liczba rachunków inwestycyjnych prowadzonych przez uczestników KDPW.

Na koniec listopada było 1.149.067 rachunków. Oznacza to wzrost o 4 tysiące w stosunku do października br. Najnowsze dane potwierdzają, że rok 2009 jest okresem powrotu inwestorów indywidualnych na parkiet i wzrostu ich aktywności. Od stycznia 2009 r. nastąpił wzrost liczby rachunków prowadzonych przez banki i biura maklerskie o ponad 114 tysięcy.

Największy wzrost liczby rachunków w ujęciu procentowym w listopadzie br. odnotował Dom Maklerski X-Trade Brokers (9 proc.) oraz Biuro Maklerskie Alior Banku – wzrost o 8 proc. W ujęciu liczbowym najwyższy wzrost odnotował Dom Inwestycyjny BRE, w którym w listopadzie liczba rachunków zwiększyła się o 2.972. Drugi w kolejności był Dom Maklerski Alior Banku, którego liczba prowadzonych rachunków wzrosła o 840 w porównaniu do października br.

Pod względem liczby prowadzonych rachunków liderem w październiku był Centralny Dom Maklerski Pekao SA, który prowadził 202.719 rachunków. Na drugim miejscu uplasował się DI BRE Banku z liczbą 191.773 rachunków, a na trzecim – DM Pekao (158.777 rachunków).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane