Rośnie optymizm i ceny

AZA
opublikowano: 28-12-2010, 08:25

W stolicy nie ma już mieszkań w cenie poniżej 200 tys. zł, można je za to znaleźć w Krakowie.

Z najnowszych danych firmy Emmerson wynika, że na warszawskim rynku wtórnym ubyło lokali, w cenie niższej niż 350 tys. zł, a zwiększyła mieszkań droższych.

Nieco ponad rok temu - w listopadzie 2009 r. mieszkania w cenie między 200 tys. zł i 500 tys. zł stanowiły ponad 60 proc. oferty. Dziś ponad połowę całej podaży stanowią lokale w cenie od 350 tys. do 650 tys. zł. Na stołecznym rynku praktycznie nie ma już ofert w cenie poniżej 200 tys. zł.

Dla porównania, na drugim co do wielkości rynku mieszkaniowym kraju czyli w Krakowie, najwięcej ofert mieści się w przedziale cen od 200 do 500 tys. zł. Jednak również i tam w ofercie przybywa droższych lokali.

Zdaniem ekspertów firmy Emmerson wzrost liczby droższych mieszkań w Warszawie i Krakowie wiąże się z poprawą sytuacji gospodarczej i zwiększeniem optymizmu sprzedających.

Rok temu, gdy notowano największe spadki cen, część właścicieli wycofywało swoje mieszkania z rynku, nie widząc szans na ich sprzedaż. Dziś, gdy wskaźniki makroekonomiczne ulegają poprawie, mieszkania o powierzchni większej od przeciętnej z powrotem trafiają do sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane