Rośnie popularność automatów do gry

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-11-2005, 18:13

Automaty tzw. niskiej wygranej - to jeden z najszybciej rozwijających się w Polsce segmentów branży rozrywkowej. Na koniec 2005 roku całkowity przychód do opodatkowania z tych maszyn wyniesie 400 mln zł - podała Izba Gospodarcza Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych na piątkowej konferencji prasowej.

Automaty tzw. niskiej wygranej - to jeden z najszybciej rozwijających się w Polsce segmentów branży rozrywkowej. Na koniec 2005 roku całkowity przychód do opodatkowania z tych maszyn wyniesie 400 mln zł - podała Izba Gospodarcza Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych na piątkowej konferencji prasowej.

    Automaty niskiej wygranej - to automaty żetonowe i na bilon. Jak twierdzi rzecznik Izby Dominik Michel, przychody do opodatkowania za I i II kwartał bieżącego roku wyniosły 140 mln zł, zaś w 2006 roku przewidywany jest niemal dwukrotny wzrost przychodów do opodatkowania w segmencie tych automatów.

    Obecnie działa około 10 tys. punktów gry na automatach, w których jest ponad 16 tys. tych urządzeń. Najwięcej miejsc, w których ustawia się te maszyny, znajduje się na obszarze Katowic (1242) w Warszawie (971) i we Wrocławiu (743) - poinformowano na otwartych w czwartek w Warszawie targach branży rozrywkowej SUREXPO 2005 w Warszawie.

    "Jak widać, segment automatów jest obszarem  bardzo szybkiego rozwoju. Dochody, jakie przynosi do budżetu państwa i jego wzrost świadczą o tym, że niknie szara strefa w tej branży" - zauważył Michel.

    Według branżowego miesięcznika Interplay obecnie w Polsce działa kilkudziesięciu producentów urządzeń rozrywkowych, m.in. 7 producentów automatów losowych, 4 producentów automatów sportowych, 6 producentów małych urządzeń rozrywkowych i siłomierzy.

    Działa w naszym kraju 12 centrów rozrywki rodzinnej, z czego 4 w Warszawie. Planowane jest otwarcie następnych dwóch - w Łodzi i Katowicach.

    W Polsce istnieje też 140 objazdowych wesołych miasteczek, z czego 40 należy do firm czeskich oraz 26 cyrków, w większości krajowych (z czego w tym roku wyjechało w teren 14).

    Pojawiły się też nowe urządzenia rozrywkowe, zwykle montowane w lokalach, jak strzałki (darts), bilard i snooker oraz futbol stołowy. Jak przewidują analitycy branży rozrywkowej, urządzenia te staną się w ciągu najbliższych kilku lat równie atrakcyjne, co automaty tzw. niskohazardowe.

    IV Międzynarodowy Salon Urządzeń Rozrywkowych i Salon Światło, Dźwięk i Scena Surexpo 2005, który odbywa się w dniach 18-19 listopada w Warszawie, jest jedną z największych imprez branży rozrywkowej w Polsce. Przeniesiony w tym roku z Wrocławia do Warszawy salon zgromadził w tym roku 124 wystawców z 14 krajów.

    Niemal w tym samym terminie, 17-18 listopada, odbyły się w Warszawie Targi Przemysłu Rozrywkowego Jackpot i konferencja Hazard na świecie i w Polsce. Konferencja ta dotyczyła ochrony konsumentów, ekspansji hazardu internetowego i regulacji dotyczących hazardu i gier losowych, zarówno na rynku Unii Europejskiej, jak i w Polsce. W trakcie targów Jackpot przedstawiono głównie wyposażenie lokali rozrywkowych oraz sprzęt i urządzenia dla nich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane