Rośnie popyt na obligacje

Lesław Kretowicz
opublikowano: 27-08-2001, 00:00

Rośnie popyt na obligacje

Na piątkowym otwarciu kurs złotego wzrósł o 0,2 proc. do dolara. Wobec euro kurs się praktycznie nie zmienił. Dolara w piątek rano wyceniano na 4,2095 zł, wobec 4,2175 zł na czwartkowym zamknięciu, a euro było warte 3,8515 zł. W ciągu dnia kurs naszej waluty ulegał znacznym wahaniom, ale na koniec dnia ustabilizował się na poziomie 4,23 zł w stosunku do dolara. Za euro płacono 3,86 zł.

Złoty wzmocnił się już w czwartek dzięki środowej obniżce stóp. W piątek trend wzrostowy był kontynuowany. Zdaniem dealerów, redukcja stóp polepszyła nastroje na rynku i doprowadziła do wzrostu popytu na polskie obligacje. W ciągu dnia notowania złotego ulegały sporym wahaniom. Po porannym umocnieniu, znaczne transakcje spowodowały spadek wartości naszego pieniądza. To z kolei przywróciło na chwilę inwestorom wiarę w nasz rynek.

Gracze czekają na poniedziałkowe decyzje rządu dotyczące przyszłorocznego budżetu. Dea- lerzy spodziewają się, że polska waluta będzie w najbliższym czasie ulegać niewielkim wahaniom z powodu wypowiedzi członków RPP o możliwości kolejnej redukcji stóp procentowych w IV kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Lesław Kretowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Rośnie popyt na obligacje