Rośnie sprzedaż Kęt

KSA
opublikowano: 01-07-2010, 17:06

W drugim kwartale grupa odnotowała wzrost popytu we wszystkich segmentach działalności.

Przetwórca aluminium podał wstępne szacunki wyników z II kwartału. Spodziewa się skonsolidowanych przychodów na poziomie 285 mln zł. Oznacza to wzrost rok do roku o 10 proc. "Na osiągniętą wartość pozytywny wpływ miał wzrost wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach w stosunku do pierwszego kwartału" — podał zarząd w komunikacie.

Wzrost sprzedaży w poszczególnych segmentach był zróżnicowany — od kilku procent w segmencie opakowań giętkich do 40-50 proc. w segmencie usług i akcesoriów budowlanych. Rynek spodziewał się, że popyt na wyroby aluminiowe Kęt odbije się.

— Oczekujemy stopniowego powrotu popytu w różnych segmentach. Prognozujemy 18,5-procentowy wzrost rok do roku sprzedaży produktów wyciskanych po ostrym spadku — o 22,5 proc. — w ubiegłym roku. Segment systemów aluminiowych powinien rosnąć w umiarkowanym tempie, które ze względu na ostrą konkurencję i nadal niewielką liczbę projektów budowlanych w porównaniu z latami 2007 i 2008 prognozujemy na 5,8 proc. — mówi Robert Maj, analityk KBC Securities.

Zarząd Kęt prognozuje, że II kwartał zakończy się 15-16 mln zł zysku netto. Analitycy KBC Securities spodziewają się, że będzie to 14,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rośnie sprzedaż Kęt