Czytasz dzięki

Rośnie wycena kontraktów na indeksy Wall Street

opublikowano: 06-05-2020, 13:52

Zwyżkujące notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd sugerują wzrostowe otwarcie handlu na rynku kasowym. To czy taki scenariusz zostanie ostatecznie zrealizowany w dużej mierze może zależeć od „jakości” danych z rynku pracy.

Jeszcze bowiem przed uruchomieniem handlu, o godzinie 14:15 polskiego czasu, zaprezentowany zostanie raport firmy ADP odnośnie zmiany zatrudnienia w kwietniu. Mediana prognoz ekonomistów zakłada likwidacje 20 mln miejsc pracy w sektorze prywatnym poza rolnictwem. Każdy lepszy odczyt będzie traktowany jako czynnik sprzyjający kontynuacji odbicia na parkietach. Z kolei słabsze dane mogą wywołać obawy o głębokość kryzysu jaki staje się udziałem amerykańskiej gospodarki i ewentualne nadzieje na dalsze działania wspierające ze strony rządu i Rezerwy Federalnej.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wsparciem dla obozu byków jest w środę nadal drożejąca ropa, której cena w przypadku odmiany WTI przekroczyła 25 USD za baryłkę. To szósty sesyjny dzień z rzędu ze zwyżką tego surowca, co może wskazywać na oznaki stabilizacji. Oczywiście powinno się to dobrze przełożyć na notowania akcji spółek paliwowo-energatycznych.

O zwiększeniu chęci na ryzyko wśród inwestorów świadczyć też może zniżka notowań złota, traktowanego jako bezpieczna przystań w czasie niepokojów na rynku.

Utrzymujące się dobre nastroje to też zasługa nadziei związanych z otwieraniem coraz większej liczby segmentów gospodarki przez poszczególne stany w USA

W handlu przedsesyjnym ponownie drożeją walory takich tuzów sektora technologicznego jak Apple, Microsoft czy Facebook.

Około godziny 13:50 polskiego czasu kontrakty na indeks DJ IA rosły o 0,69 proc., na indeks S&P500 zwyżkowały o 0,71 proc. zaś na Nasdaq 0,73 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane